Kamerové systémy

Kamerové systémy se staly nedílnou součástí každodenního života. Mimo jiné spolehlivě pomáhají zlepšit bezpečnost ve společných prostorách bytových domů. 

Na základě obhlídky, kterou provedeme zdarma, navrhneme efektivní a spolehlivý kamerový systém pro váš bytový dům.

Obrázek Kamerové systémy

Efektivní řešení problémů

Neocenitelnou pomoc představují kamery pro zabezpečení kočárkáren, koláren nebo například sklepů. Kamery najdou uplatnění i ve výtahu, kde Vám pomohou identifikovat případné poškrábaní výtahu, nebo např. poničení zrdcadla ve výtahu. Ať už se tedy jedná o opakující se ničení společného majetku (např. vstupních dveří, schránek, výtahů apod.), neustálé hromadění nepořádku v chodbách, nebo zvýšení bezpečnosti v domě, instalace kamerového systému je ideálním a efektviním řešením pro všechny bytová družstva či SVJ.

Realizace montáží kamer pro SVJ

V případě schválení nabídky pak samotné realizaci předchází konzultace s technikem.  Technik přesně naplánuje trasu kabeláže a doporučí konečnou pozici kamery. V případě, že to situace vyžaduje, naplánuje se tzv. CCTV VIZUALIZACE. Ta Vám zprostředkuje představu o tom, jaký bude obraz a úhel záběru zvolené kamery. 

Montáž kamerových systémů

Technik přiloží kameru v místě, kde bude poté umístěna a pomocí CCTV testeru Vám přesně ukáže, jak bude vše vypadat po montáži. V případě,  že nebudete s výsledným náhledem spokojeni, lze po konzultaci s technikem kameru vyměnit za jiný typ. Ušetříte tím čas i peníze za dodatečné změny CCTV systému.

Servis kamerových systémů

Stejně jako u ostatních technologií, i zde poskytujeme záruční a pozáruční servis a není problém ani pravidelná revize systému dle ČSN.

Poradenství v oblasti kamerových systémů

Kromě výběru technologie a servisu daného systému Vám také rádi poskytneme důležité informace o GDPR a poradíme vám, jak k této problematice přistupovat.

Reference montáží kamerových systémů pro SVJ

Od Sistelu jsme si objednali kamerový systém do bytového domu na základě poptávkového řízení. Celkem 6 kamer se záznamem a zabezpečeným přístupem přes internet i lokálně. Realizace proběhla bez obtíží, vše funguje a termíny byly dodrženy. Specifikaci kamer jsme měnili s ohledem na místní podmínky (vzdálenosti, úhel obrazu apod.) a nyní je vše nastaveno optimálně. Systém funguje dle očekávání.

Oceňuji aktivní přístup fy Sistel International a výbornou komunikaci. Musím také vyzdvihnout pomoc při řešení prvního zaznamenaného incidentu.

Martin Novák, předseda SVJ Bartoňova

Komunikace před realizací i samotná instalace kamerového systému do společných prostor našeho SVJ bez problémů. Vše funguje jak má.

Michal Rout, předseda SVJ Bedřichovská

Co musíte znát před výběrem kamerového systému?

  • Každý kamerový systém MUSÍ mít pro napájení svůj samostatný jistič. (Většinou zajišťuje Váš elektrikář, pokud jej nemáte můžete využít naše techniky).
  • Doba trvání montáže je závislá na velikosti systému, zpravidla však nezabere déle než dva dny.
  • Systém MUSÍ být umístěn v uzamykatelném RACKu nejlépe v místě, ke kterému je minimální přístup. Zkuste takové místo najít, pokud si místem nejste jistí, rádi Vám s nalezením tohoto místa pomůžeme během návrhu systému.
  • Vzhledem k rychlému vývoji systému vždy vyžadujte nejmodernější technologii. Např. s kódováním H.265+. Starší technologie mohou opticky snížit cenovou nabídku, ale jejich servis je pak problematičtější, a tedy nákladnější. U nás máte jistotu, že Vám vždy nabídneme nejnovější technologie na trhu.
  • Volte vždy ověřené výrobce technologie. Máte tak jistotu, že nekoupíte levné a nekvalitní zboží. Doporučujeme např. technologie HIKVISION, Dahua, Axis, Honeywell a Wisenet.
  • Při realizaci kamer ve výtahovém prostoru je nutná kooperace s výtahářskou firmou, která v případě nutnosti kabelové trasy musí pro danou kameru připravit kabeláž. Kooperace je nutná i v případě bezdrátového řešení kamery.
  • Pokud k záznamu budete chtít přistupovat on-line, je potřeba připravit ve spolupráci s Vaším poskytovatelem internetu přípojku pro záznamové zařízení. V případě, že chcete nahlížet odkudkoliv na světě, doporučujeme zřídit VEŘEJNOU PEVNOU IP adresu, která je pro takový přenos spolehlivější. Ověření výrobci technologií zpravidla nabízí i Cloudové řešení, které veřejnou pevnou adresu nepotřebuje. (aplikace pro toto nahlížení je zdarma)
  • S platností GDPR se již nemusí uchovávání záznamu hlásit na Úřad pro ochranu osobních údajů. Veškeré povinnosti přechází na Vás. V souvislosti s tím musí být objekt střežený kamerovým systémem se záznamem opatřen speciální nálepkou a musíte mít provozní knihu CCTV. Vyžadujte tyto náležitosti po dodavateli.

    Máte zájem o montáž kamerového systému do Vašho bytového domu? Kontaktujte nás přes formulář a domluvte si nezávaznou schůzku na Vašem objektu.

30let již působíme
v České republice

3000zákazníků věří
našim službám

2000výjezdů ročně s průměrným dojezdovým časem 10 minut